بالا
Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator Iran Tour Operator

تخت جمشید و نقش رستم

ساعت اجرا: همه روزه ساعت 8 صبح

هزینه هر نفر ایرانی: 750,000 ریال

هزینه هر نفر خارجی:20 دلار

خدمات:

1-راهنما  2-پذیرایی  3-ورودیه   4-وسیله حمل ونقل


این بنا را تخت جمشید یا قصر شاهی جمشید پادشاه اسطورهای ایران می نامند که در شاهنامه فردوسی بزرگ ساختن کاخهای باشکوه به او که دیو و جنها تختش را حمل میکردند نسبت داده شده است.

عقائد مختلفی درباره تخت جمشید وجود دارد:

پایتخت، خزانه، مکانی مقدس ،محل برگذاری جشنها، نوعی سازمان ملل یا مجلس بزرگان و دانشمندان. آنگونه که در منابع متعدد و گوناگون تاریخی آمده است ساخت تخت جمشید در حدود 25 قرن پیش در دامنه غربی کوه رحمت، به عبارتی میترا یا مهر و در زمان داریوش اول(داریوش کبیر)هخامنشی آغاز گردید و سپس توسط جانشینان وی با تغییراتی در بنای اولیه آن ادامه یافت. بر اساس خشت نوشته های کشف شده در تخت جمشید در ساخت این بنای با شکوه معماران، هنرمندان، استادکاران، کارگران، زنان و مردان بیشماری شرکت داشتند که علاوه بر دریافت حقوق از مزایای بیمه کارگری نیز استفاده میکردند.
نقش رستم در شش کيلومتری شمال غرب تخت جمشيد واقع شده است و در آن نقش های مختلفی، از دوران پيش از هخامنشی تا دوران اسلامی، در دامنه کوه مشاهده می شود.

 

تلفن های تماس

09215758514 ، 32223163 ، 071-32229693